شنبه ٠٩ ارديبهشت ١٣٩٦
-
ورود به سایت
close
ftth
 

انواع سرویس‌های قابل ارائه بر روی بستر فیبر نوری ویژه برج‌ها، مجتمع‌های بزرگ تجاری، اداری، پزشکی و مسکونی و فروشگاه‌هامعرفی کلی سرویس‌ها
با توجه به اینکه برای اولین بار در کشور بر روی فیبر نوری، اینترنت با سرعت و پهنای باند بسیار بیشتر از ADSL به هم استانی‌های عزیز ارائه می‌شود، بر همین اساس به معرفی انواع سرویس‌های متعدد و جذاب قابل ارائه بر روی آن می‌پردازیم.

 

 

 

 


ابتدا سرویس‌ها را به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌کنیم:
الف) سرویس های پایه (Basic Services)
آن دسته از سرویس‌هایی هستند که به عنوان پایه و زیربنای سایر سرویس‌ها استفاده می‌شوند و عبارتند از:
    طرح یوتانت (اینترنت متقارن با سرعت 50Mbps)
    طرح دانلود نامحدود نرم‌افزار، فیلم، بازی، موسیقی و غیره بدون کم شدن از حجم مصرفی اینترنت
    تلفن ثابت بر روی فیبر نوری


ب) سرویس‌های تکمیلی (Complementary Services)
آن دسته از سرویس‌هایی هستند که بنابر درخواست مشتریان گرامی و نوع مجتمع‌ها، علاوه بر سرویس‌های پایه ارائه می‌شوند. این نوع سرویس‌ها خود نیز به دو گروه به شرح زیر تقسیم می‌گردند:
1) گروه اول شامل:
    دیتاسنتر (DATA CENTER)
    شبکه وایفای (WI-FI)
    ویدئوکنفرانس
    اینترانت
    ارتباط نقطه به نقطه (PTP)
    ارتباط از یک نقطه به چند نقطه (PTMP)
    ارتباط امن و اختصاصی MPLS/VPN

2) گروه دوم شامل:
    دوربین های مدار بسته
    سیستم IPTV
    پخش اینترنتی محتوای زنده
    پخش زنده بر روی اینترنت
    مدیریت هوشمند مشاعات (BMS)
    مدیریت هوشمند ساختمان (SMART HOME)
    سامانه هوشمند پارکینگ
    سیستم صوت و پیجینگ
    رایانما  (DIGITAL SIGNAGE)
    سیستم ضبط تلویزیونی
    درب بازکن تصویری چندمنظوره
       VOD

سرویس های پایه (Basic Services)
طرح یوتانت (اینترنت متقارن با سرعت Mbps50)
مخابرات منطقه اصفهان با ایجاد یک شبکه گسترده در سراسر کشور و اتصال آن‌ها به دروازه‌های پرظرفیت بین‌الملل، امکان دسترسی اختصاصی به شبکه جهانی اینترنت با پهنای باندهای بسیار بالا را فراهم می‌سازد. این سرویس از طریق فیبر نوری با سرعت دانلود و آپلود یکسان واگذار می‌شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.


طرح دانلود نامحدود نرم‌افزار، فیلم، بازی، موسیقی و ...
مشتریان اینترنت مخابرات منطقه اصفهان با عضویت در طرح بی‌نهایت می‌توانند همزمان با اتصال به اینترنت، به‌صورت کاملاً مجزا به شبکه طرح بی‌نهایت نیز متصل شده و از سایت‌های شامل این طرح به صورت نامحدود، دانلود نمایند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.


تلفن ثابت بر روی فیبر نوری
ارائه خط تلفن ثابت و فراهم نمودن ارتباطات و مکالمات صوتی (و در آینده نزدیک تصویری) که هم می‌تواند بر روی شماره تلفن موجود و هم بر روی شماره جدید درخواستی ارائه شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.


سرویس‌های تکمیلی (Complementary Services)
گروه اول
مرکز داده (Data Center)
مخابرات منطقه اصفهان در راستای ارائه خدمات شبکه‌ای نوین به مشتریان تجاری خود، مرکز داده‌ای مطابق با آخرین تکنولوژی‌ها و استانداردهای روز دنیا با مساحتی بیش از 500 مترمربع ایجاد کرده است. در این مرکز آمادگی استقرار بیش از 540 سرور فیزیکی و بیش از 8000 سرور مجازی وجود دارد. اين مرکز با در اختيار داشتن سرورهای متعدد و قوی، پرسنل متخصص و همچنين لینک‌های پرسرعت آماده خدمت‌رسانی به مشتریان گرامی است.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.


شبکه (Wi-Fi)
Wi-Fi نام یک فناوری پرطرفدار شبکه‌های بی‌سیم است که با استفاده از امواج رادیویی امکان اتصال پرسرعت رایانه‌ها و دستگاه‌های دیجیتالی به اینترنت یا شبکه را فراهم می سازد. با استفاده از این سرویس، سازمان‌ها می‌توانند اینترنت را در دسترس همه مشتریان و کارکنان در تمام نقاط ساختمان‌ها و محوطه خود قرار دهند. در همین راستا شرکت مخابرات استان اصفهان آماده ارائه مشاوره و خدمات مهندسی در زمینه‌ی طراحی، اجرا و نظارت در خصوص این سرویس، برای ساختمان‌ها و محوطه‌ی شرکت‌ها و مجتمع‌های بزرگ می‌باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.


ویدئوکنفرانس
ویدئوکنفرانس فناوری است که افراد در مکان‌های مختلف با فواصل دور را قادر می‌سازد تا صوت و تصویر یکدیگر را به‌صورت زنده دریافت نموده و همانند جلسات حضوری ارتباط داشته و تبادل‌نظر نمایند. این سرویس می‌تواند با امکانات افزوده دیگری همانند تبادل اسناد و مدارک، ارسال عکس، نمایش فایل‌های پاورپوینت، اکسل و ... همراه باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.


اینترانت
اینترانت شبکه‌ای رایانه‌ای است شبیه به اینترنت با این تفاوت که داخلی بوده و رایانه‌ها در یک شرکت یا یک شهر یا یک کشور می‌توانند با هم ارتباط برقرار کنند. در این سرویس پست الکترونیکی، وب، FTP، گروه های خبری و تله کنفرانس مثل اینترنت اما به صورت اختصاصی برای مشترک ارائه می‌گردد. سرویس اینترانت به اینترنت متصل نیست ولی در صورت درخواست مشترک، امکان اتصال وجود دارد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.


ارتباط نقطه به نقطه (Point To Point)
سرویس نقطه‌به‌نقطه یک ارتباط متقارن برای انتقال دیتا و صوت با پهنای باند درخواستی بر روی فیبر نوری در سطح استان می‌باشد که دو نقطه موردنظر مشتری را به یکدیگر متصل می‌کند و برخلاف سرویس‌های دیگر مسافت هیچ‌گونه تأثیر منفی بر عملکرد آن ندارد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.


ارتباط یک نقطه به چند نقطه (Point To Multi Point)
این سرویس در واقع تعمیم یافته سرویس نقطه به نقطه بوده و مخصوص شرکت‌ها، سازمان‌ها و مشتریانی است که یک نقطه یا شعبه مرکزی داشته و نیازمند برقراری ارتباط این نقطه با سایر نقاط و شعب دیگر خود هستند. بانک ها، شرکت‌های بیمه و نظایر آن‌ها از مشتریان عمده این سرویس هستند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.


ارتباط امن و اختصاصی MPLS/VPN
این سرویس قابلیت ارتباط بین دو یا چند نقطه‌ی مورد درخواست مشتری از طریق یک شبکه‌ی مجازی و اختصاصی امن را برقرار می‌کند. این تکنولوژی تکنیک‌های امنی جهت عبور اطلاعات ایجاد خواهد نمود که در مقابل حملات سایبری و ورود افراد غیر مجاز به شبکه مقاوم می‌باشد و غیر از کاربران آن شرکت یا سازمان، هیچ کاربر دیگری نمی‌تواند به شبکه آن‌ها دسترسی داشته باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.


گروه دوم
دوربین‌های مدار بسته
دوربین‌های مدار بسته یا سیستم نظارت تصویری مجموعه‌ایست که به تصویربرداری توسط دوربین‌های ویدئویی و انتقال تصاویر برای نمایش می‌پردازد. امروزه از این سامانه برای حفاظت و نظارت بر اماکن مهم و پرتردد مانند مجتمع‌های مسکونی و تجاری، فروشگاه‌های بزرگ و ... استفاده می‌شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.


سرویس IPTV
این سرویس امکانات و قابلیت‌های مختلفی را جهت هتل‌ها، بیمارستان‌ها و برج‌های مسکونی بر روی انواع تلویزیون‌های موجود ارائه می‌دهد و نیاز به تلویزیون با برند خاصی نمی‌باشد. این خدمات می‌تواند از طریق اتصال به اینترنت با پهنای باند بالا در اختیار کاربر قرار گیرد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.

پخش اینترنتی محتوای زنده
امروزه با افزایش پهنای باند قابل‌دسترسی در شبکه‌ها و متعاقباً فراهم شدن امکان ارائه سرویس‌های پخش زنده اینترنتی، طراحی و تولید یک سیستم یکپارچه جهت ارائه سرویس پخش زنده با استفاده از مرورگر وب آغاز شده است. در سیستم پخش محتوای زنده، سرور توزیع محتوا پس از دریافت تصویر و صدای موردنظر، با توجه به درخواست کاربران اقدام به توزیع محتوا می‌نماید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.


پخش زنده بر روی اینترنت
سیستم پخش زنده اینترنتی به‌صورت آنلاین می‌باشد که جهت سمینارها و همایش‌ها به کار می‌رود. این سرویس به برگزارکنندگان جلسات این امکان را می‌دهد تا جلسات خود را به‌صورت آنلاین پخش کنند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.


مدیریت هوشمند مشاعات (BMS)
در این سیستم کلیه خطوط روشنایی در قسمت‌های راه‌پله، پارکینگ، لابی ورودی و طبقات، سر درب‌ها و روشنایی‌های محوطه توسط یک سیستم مرکزی قابل کنترل و تنظیم می‌باشد. بدین ترتیب با کنترل روشنایی‌های فوق‌الذکر و صرفه‌جویی در مصرف برق می‌توان علاوه بر سهولت در کار اپراتور ساختمان، در کاهش هزینه‌های برق مشاعات سهم به سزایی داشت.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.


مدیریت هوشمند ساختمان (Smart Home)
در ساختمان‌های بزرگ با استفاده از مدیریت هوشمند ساختمان، کنترل روشنایی، سیستم سرمایش و گرمایش، دوربین‌های مداربسته، درب‌ها، کنترل وضعیت‌های اضطراری همچون آتش‌سوزی، زلزله و بسیاری کنترل‌های هوشمند دیگر، مصرف انرژی به نحو چشمگیری کاهش می‌یابد. ساختمان هوشمند، ساختمانی است که مجهز به یک زیرساخت ارتباطی قوی بوده که می‌تواند به‌صورت مستمر نسبت به وضعیت‌های متغیر محیط عکس‌العمل نشان داده و خود را با آن‌ها وفق دهد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.

سامانه هوشمند پارکینگ
راه‌اندازی سامانه هوشمند پارکینگ، کمک شایانی به دسترسی سریع مراجعه‌کنندگان به فضاهای خالی پارکینگ می‌نماید. این دسترسی سریع، باعث کاهش استرس و آلودگی‌های صوتی و محیطی می‌گردد و راندمان پارکینگ را به‌صورت کاملاً محسوس ارتقا می‌بخشد تا جایی که بسیاری از پارکینگ‌ها، بدون این سیستم قابل مدیریت و بهره‌برداری نمی‌باشند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.


سیستم صوت و پیجینگ
پخش صوت و یا Paging یکی از سیستم های پرکاربرد در برخی اماکن مانند: بیمارستان ها، سالن های کنفرانس یا رستوران ها و مجتمع های تفریحی است. اینگونه سیستم ها هم می توانند از بستر فیبر نوری در جهت راه اندازی سرویس های خود بهره ببرند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.


رایانما (Digital Signage)
رایانما یا صفحه‌نمایش دیجیتالی رفته‌رفته جایگزین روش‌های تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی معمول شده است. به کمک تکنولوژی بکار رفته در این سیستم، بدون اینکه مجبور به تحمل هزینه‌های سنگین چاپ و تبلیغات باشیم می‌توان به‌طور قابل‌توجه‌ای در هزینه‌ها صرفه‌جویی نمود. از سیستم رایانما برای مقاصد مختلفی مانند نمایش پیام خوشامدگویی، زمان‌بندی جلسات، نمایش مسیرهای قابل‌دسترس، اعلام وضعیت آب‌وهوا، ترافیک محلی و... می‌توان استفاده کرد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.


سیستم ضبط تلویزیونی
این سیستم قابلیت ضبط برنامه‌هایی که از شبکه‌های کابلی و LAN به‌صورت زنده پخش می‌شوند را داشته و از امکانات اصلی آن می‌توان به انتخاب فرمت ذخیره‌سازی محتوا، محل ذخیره‌سازی، نرخ بیت ذخیره‌سازی، قابلیت ترکیب با برنامه پخش (کنداکتور) و نیز واسط تحت وب اشاره کرد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.

Video On Demand
در VOD این امکان وجود دارد که فیلم‌های سینمایی، سریال‌های تلویزیونی، مستندهای جذاب، برنامه‌های آموزشی و... در اختیار کاربران قرار بگیرد. معمولاً در صفحه‌ای که برای نمایش لیست این ویدئوها به کاربر تعبیه می‌شود، تمهیداتی مثل جستجو بر اساس نام فیلم، بازیگران، کارگردان و همچنین اطلاعاتی در مورد قیمت، مدت‌زمان اجاره و قوانین مربوط به محتوا قرار می‌گیرد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.


درب بازکن تصویری چندمنظوره
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.

  • ارتباط با مدیر مخابرات منطقه اصفهان:
  • ایمیل: m_heidarizadeh@tce.ir
اداره مخابرات شهرستانهای استان اصفهان
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به شرکت مخابرات استان اصفهان می باشد